Skolens personale​

Forstander
Jens Christian Pedersen
98 63 85 12 / 24 88 99 43

jcp@kongshojgaard.dk

Værkstedsunderviser auto
Jens Kristian Poulsen
98 63 85 12
auto@kongshojgaard.dk

Værkstedsunderviser tekstil/kreativ
Rikke Skadhauge

98 63 85 12

rikke@kongshojgaard.dk

Værkstedsunderviser køkken
Dagny Lodberg

98 63 85 12

dagny@kongshojgaard.dk 

Almen undervisning / logopæd
Lars Borg Friis

98 63 85 12

lars@kongshojgaard.dk

Administration
Kirsten Møller Christensen

98 63 85 12

kirsten@kongshojgaard.dk

Værkstedsunderviser metal

Klaus Poulsen

98 63 85 12

klaus@kongshojgaard.dk 

EGU vejleder

Malene Hosbond Sørensen

98 63 85 12
malene@kongshojgaard.dk

Se hele vores facebookprofil

 

facebooklogo

Følg os på Facebook​

Om os​

Produktionsskolen Kongshøjgaard er et tilbud til unge under 25 år der ikke har gennemført en uddannelse, som ønsker redskaberne til dette.

fødevarerkontrol

Produktionsskolen

​Ovenskovvej 18 

9640 Farsø
Tlf.: 98 63 85 12
E-mail: kontoret@kongshojgaard.dk 

Send sikker mail. Klik HER

CVR: 11743803